BosnianGamingForum

Početna stranicaCalendarFAQPretraľnikČlanstvoKorisničke grupeRegistracijaLogin
Share | 

Sumnjivo lice-Branislav Nusic kratak sadrzaj

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Don AmeL

Broj postova: 9

PostajNaslov: Sumnjivo lice-Branislav Nusic kratak sadrzaj   pet tra 23, 2010 10:30 pm

TEMA: Korumpirana i nesposobna vlast koja trazi sumnjivo lice

IDEJA: Nepismenost i korupcija su presudni u donosenju optuzbe i presude

VREME RADNJE: Vladavina dinastije Obrenovica

MESTO RADNJE: Srbija

Kratak sadrzaj:

Sasvim obican je dan. Srpski pisar Jerotije dosadjivao se u svojoj kancelariji sve dok njegova zena Andja ne donese jedno pismo. To je bilo ljubavno pismo od Djoke namijenjeno Marici, njihovoj kceri. Procitase ga i zamislise se. U to vrijeme na vrata pokuca Vica sa novim pismom punim nekih sifara koje je napola desifrirao. Onako hvalisave naravi Jerotije uze pismo i poce ga citati sa "razumijevanjem", a u stvari samo pokusava da nesto shvati. Medjutim prekide ih telegram od ministra iz Beograda koji kaze da se u njihovoj varosi nalazi mladic sa antidinastickim spisima. Jerotije dade potragu za njim istog trenutka. Ubrzo dolazi informacija da se sumnjivo lice, tj Djoka nalazi u hotelu "Evropa". Uhvatise ga veoma dobrim planom i pritvorise ga u apsu.Uslijedilo je saslusanje uz prisustvo dva gradjana kao svjedoka. Nakon niza okolnosti Jerotije shvati da on nije krivac i da antidinasticki spisi uopste ne postoje vec su to ljubavna pisma. Kao slag na tortu stize Marica i izgrli i poljubi sumnjivo lice i rece Djoka nije kriv. Djoka je pusten iz pritvora i ubrzo je on postao Jerotijin zet.

Evo vam i jedna karakterizacija lika VICA :

FIZICKE: Vica je suv i strkljast, on ima neobicno kratak kaput na struk, tesni, pripijene jahace pantalone, cizme i na njima mamuze. Podsisanih brkova i ima chubu od kose nad celom.

PSIHICKE: Vica je jako zaljubljen u Maricu sto pokazuje svojom ljubomorom kada je Marica pred njim poljubila djoku "ja protestujem u ime u ime drzavnog morala i ja, u ime drzave, izjavljujem da ovo ne mogu da gledam svojim ocima. Ja nisam duzan da u zvanicnoj duznosti gledam ljubljenje i grljenje u drzavnom nadleznisvtu", "vjest da unovci svoj polozaj

Biljeska o piscu :

Branislav Nušić rodjen 8. oktobar 1864. god. u Beogradu,Srbija.Bio je srpski književnik. Utemeljitelj je moderne retorike u Srbiji. Radio je i kao novinar i diplomat.
Najpoznatija djela su mu:Sumnjivo lice,Gospođa ministarka,Hajduci,Politickii protivnik,..
Preminuo je 19. januar 1938. god. u Beogradu.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Don BenjamiN

Broj postova: 13

PostajNaslov: Re: Sumnjivo lice-Branislav Nusic kratak sadrzaj   čet tra 29, 2010 9:44 am

Hvala bas mi ta treba danas Very Happy
[Vrh] Go down
Korisnički profil

Sumnjivo lice-Branislav Nusic kratak sadrzaj

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.